HAKKIMIZDA

1962


Şirketimiz, 1962 yılında Sayın Alaettin ZOFUN tarafından inşaat sektörüne çimento bayiliği hizmeti vermek amacı ile Pınarhisar’da kurulmuştur.
 

1994


1994 yılında Zofunlar İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak Lüleburgaz’da çimento bayiliği hizmeti ile kaba inşaat malzemeleri satışına da başlamıştır.
 

2006


2006 yılında, Hikmet Zofun ve Dündar Ertürk ortaklığı ile Kerem Lojistik Beton San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak Set Italcementi Grup Hazır Beton tesisinde beton taşımacılığı ve pompalaması hizmeti verilmeye başlanmıştır.
 

2007


2007 yılında, sunduğumuz kaliteli hizmetin güveni ve kazanılan deneyim yatırım kapasitemizi büyütme gereğinin sebeplerindendir. Bu gelişime bağlı olarak Barbaros Tesisi Tekirdağ’da müşterilerinin beton ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur.
 

2009


2009 yılında, Zofunlar İnşaat Malzemeleri ve Tarhan Yapı Malzemeleri ortaklığı ile Keşan Tesisimiz olan Saros Beton hizmete açılmıştır. İstanbul, Edirne ve Tekirdağ illerini İpsala Sınır Kapısı ve Çanakkale ile bağlayan yolların kavşak noktasında yer alan Saros Beton, Keşan ilçesi ve Saros Körfezi ile çevresine hizmet götürmektedir.
 

2011


Firmamızın yıllara dayalı hizmet alanındaki gelişimini yansıtmak amacı ile 2011 yılında ünvanımız Zofunlar Hazır Beton Madencilik İnşaat Malz. San. Tic. Ltd. Şti. olarak yenilenmiştir.

Gelişimimize bağlı artan müşteri portföyümüz ve genişleyen hizmet alanımıza üretim çözümleri getirmek amacımızdır. Bu nedenle müşterilerimize tam zamanlı hizmet sunabilmek için Zofunlar Hazır Beton – Lüleburgaz Tesisi, Şubat 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
 

2012


Oluşturduğumuz rekabet ortamında kaliteyi özenle müşterilerimize sunmak hedefimizdir. Bu amaçla, gelen talepler doğrultusunda coğrafi konumlanmamızı genişleterek, Şubat 2012 yılından itibaren Edirne Tesisimiz olan Gökay Beton hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede mevcut sistem Edirne Tesisinde de etkin bir şekilde uygulanarak bölgesel anlamda sürdürülebilirlik sağlanmaktadır.

1962 yılından bu güne Zofunlar ailesi olarak tüm çalışanlarıyla, Trakya Bölgesi’nde artırdığımız pazar payımızı sunduğumuz hizmetin kalitesine, güvenilirliğine, iş disiplinimiz ve mesleki uzmanlığımız ile verilen kararlara borçluyuz. Yüksek teknolojiye sahip tesislerimizde işçi sağlığı ve iş güvenliği ön planda tutularak yurt ve dünya standartları çerçevesinde üretim yapmaya önem vermekteyiz. Çevreye duyarlı üretim politikamız ile hızlı, güvenli, kusursuz ürün ve hizmet bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.